Czym w praktyce zajmujemy się w DwernickiEstate?

Szanowni Państwo, reprezentować Państwa będzie dla nas zaszczytem.

Już niezmiernie dziękujemy wszystkim osobom i firmą, które nam zaufały i skorzystały z naszych usług. Od początku istnienia DwernickiEstate staraliśmy się świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Kolejne spotkania z Państwem, naszymi Klientami, pozwalają nam udoskonalać nasz system współpracy. Poniżej przedstawiamy aktywności, które najczęściej wykonujemy sami, lub też przy współpracy z naszymi Klientami i partnerami biznesowymi. Mamy nadzieję, że ten artykuł pomoże Państwu przyjemniej i efektywniej z nami współpracować.

 

Zaczynamy od planowania swojej pracy, starając się jak najlepiej dopasować do możliwości czasowych naszych Klientów. Dlatego często spotykamy się z Państwem wczesnym rankiem, wieczorami, czy też w weekendy. Regularnie podnosimy swoje kwalifikacje i kompetencje uczestnicząc w różnego rodzaju szkoleniach, czytając artykuły, analizując rynki. Na bieżąco udoskonalamy naszą ofertę.

 

Co dokładniej robimy w naszej codziennej pracy?

 

Oto wybrane czynności, które wykonujemy w sytuacji, gdy nasz Klient, chce zbyć nieruchomość:

 

 1. Poznajemy bliżej naszych klientów.
 2. Przedstawiamy siebie i naszą firmę oraz nasze standardy współpracy.
 3. Uzgadniamy warunki współpracy. Upewniamy się, co klient chce, abyśmy dla niego wykonali i czy jesteśmy w stanie to wykonać.
 4. Sprawdzamy stan prawny nieruchomości, m.in. poprzez analizę dokumentów, które dostarczył nam klient
 5. Sprawdzamy zapisy w rejestrach państwowych i gminnych
 6. Po uzgodnieniu warunków współpracy proponujemy Klientowi umowę współpracy.
 7. Informujemy klienta, czy w celu zbycia nieruchomości powinien on dokonać jakiejś czynności np. aktualizacji lub zmiany stanu prawnego. Informujemy, jakie powinny być to aktywności i gdzie je może dokonać. Jeżeli klient sobie rzeczy, możemy dokonać tego za klienta, o ile przepisy na to pozwolą.
 8. Informujemy klienta, jakie dodatkowe dokumenty będą wymagane, aby zbyć nieruchomość
 9. Pomagamy Klientowi w zdobyciu dodatkowych, niezbędnych dokumentów. Jeżeli klient sobie rzeczy, możemy dokonać tego za klienta, o ile przepisy na to pozwolą.
 10. Dokonujemy inwentaryzacji aktualnego stanu nieruchomości i opisu obiektu. Część informacji możemy przygotować na podstawie informacji, które przedstawi nam Klient. Pozostałe informacje uzupełniamy podczas wizyty na nieruchomości. W niektórych sytuacjach zapraszamy do współpracy rzeczoznawcę, lub fachowca w innej dziedzinie. Bezpośrednia wizyta na nieruchomości pomaga nam doprecyzować ofertę w kontekście silnych i słabych stron nieruchomości.
 11. Organizujemy sesję fotograficzną. Zdjęcia użyjemy do promocji i prezentowania nieruchomości. Część zdjęć posłuży nam, jako dodatkowa dokumentacja.
 12. Sprawdzamy stan obciążeń i ewentualnych zadłużeń nieruchomości. Sprawdzamy opłaty lokalne, ewentualne zadłużenia wobec dostawców usług, np. mediów, czy też banków, sprawdzamy sytuację podatkową, ewentualne obciążenia np. służebnościami.
 13. Analizujemy oferty analogicznych nieruchomości dostępnych na lokalnym rynku oraz transakcje zbytych w ostatnim czasie nieruchomości. Pod uwagę bierzemy także aktualny stan rynku w kontekście popytu i podaży
 14. Po dokładnej analizie konkretnej nieruchomości oraz aktualnej sytuacji rynkowej prezentujemy Klientowi najatrakcyjniejszą i możliwą do uzyskania cenę nieruchomości, od której rekomendujemy, aby rozpocząć sprzedaż mieszkania.
 15. Opracowujemy aktywności promocyjne nieruchomości, które obejmują przygotowanie strategii reklamy, opracowanie tekstów, materiałów reklamowych, takich jak banery
 16. Opłacamy reklamę w wytypowanych miejscach i np. umieszczamy banery na nieruchomości.
 17. Publikujemy ofertę udostępniając ją potencjalnym kupcom.
 18. Wiele czasu poświęcamy na odpowiadanie na zapytania potencjalnych kupców.
 19. Często prowadzimy setki rozmów telefonicznych, a także dziesiątki spotkań bezpośrednich w wieloma różnymi osobami w celu zaprezentowania im tej jednej nieruchomości. Odpowiadamy na wiele pytań finansowych czy technicznych. Pomagamy Klientom przejść przez proces kupna-sprzedaży, także w wymiarze emocjonalnym.
 20. Organizujemy spotkania naszym Klientom.
 21. Pomagamy w obszarze negocjacji ceny, a także osiągnięciu porozumienia w kwestiach poza cenowych, jak np. warunki i czas przekazania nieruchomości.
 22. Pomagamy kupującym Klientom w zdobyciu dokumentów potwierdzające ich wiarygodność finansową, a także w wyborze sposobu finansowania transakcji. Rekomendujemy naszych sprawdzonych doradców kredytowych.
 23. Wspieramy Klientów w organizowaniu sposobu transakcji. Pomagamy uzgadniać optymalne i realne terminy poszczególnych czynności, w tym podpisywania umów i płatności. Pomagamy w ustaleniu warunków umowy, które zabezpieczają interesy stron transakcji.
 24. Zapoznajemy Klientów z rekomendowanym przez nas notariuszem i pomagamy w zorganizowaniu niezbędnych dokumentów do sfinalizowania transakcji.
 25. Bierzemy udział podczas wydawania nieruchomości, podczas którego sporządzamy protokół wydania.

Większość powyższych aktywności wykonujemy na własny koszt, po podpisaniu z Klientem umowy. Wynagrodzenie otrzymujemy często kilka tygodni, a nawet miesięcy po podpisaniu umowy współpracy, w której zawarte są szczegółowe informacje na temat poszczególnych etapów jej realizacji. Przy większych transakcjach, jak np. sprzedaż zabytkowych dworków, działek pod inwestycję, zdarza się, że realizacja umowy trwa rok i dłużej.

 

Mamy gorącą nadzieję, że ten artykuł przybliżył Państwu specyfikę naszej pracy.

Być może zwrócili Państwo uwagę, że niektóre aktywności możemy wykonać za klienta, oszczędzając w ten sposób Państwa czas i energię. Dokładamy wszelkich starań, aby doszło do transakcji, tak szybko jak to możliwe i w jak najatrakcyjniejszej dla Państwa kwocie. Jakie inne argumenty stoją za tym, aby skorzystali państwo z naszych usług, opisujemy w kolejnym artykule.

 

Jeżeli mieliby państwo jakieś pytania, na które nie udało nam się odpowiedzieć w powyżej, uprzejmie zapraszamy do kontaktu.

 

Artur Dwernicki,

Wraz z Zespołem DwernickiEstate

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *